• 25paź
          • Podziękowania

Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach w imieniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach przesyła podziękowania za realizację programu edukacyjnego: „Bieg po zdrowie” w roku szkolnym 2021/2022.

• 13paź
      • 10paź
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ramach projektu "(Nie)zwykła Matematyka". W tym dniu uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy , tj. "Łapki", "Ja mam..., kto ma...?", Matematyczną grę planszową oraz Krzyżówkę. Tworzyli i kolorowali "Tabliczkowego Potworka" sprawdzając przy tym swoją wiedzę z tabliczkowych działań. Chętni uczniowie i nauczyciele mogli rozwiązać "Tabliczkę szczęścia" z wróżbą. Uczniowie rywalizowali także między sobą o tytuł klasowego i szkolnego "Mistrza Tabliczki Mnożenia".

Mistrzami klasowymi zostali: Maksymilian Kos kl. 3, Agata Czupryńska kl. 4, Patryk Krzywicki kl. 5, Maria Wychowaniec kl. 6, Filip Kos kl. 7 i Katarzyna Król kl. 8.

Szkolnym Mistrzem została uczennica klasy 8 Katarzyna Król .

Serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
            Emocji i radości w trakcie świętowania było wiele.

• 05paź
      • 04paź
          • UWAGA!!!!

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie.

Wszawica to choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić Jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Wesz ludzka, może się pojawić na każdej głowie i w każdym wieku. Problem wszawicy częściej dotyka dzieci przebywające w dużych skupiskach: w szkołach, przedszkolach, zajęciach pozalekcyjnych na koloniach i półkoloniach. Dzieci nie zachowują dystansu, podczas zabawy stykają się głowami, śpią razem, pożyczają sobie szczotki czy gumki do włosów, zakładają nie swoje czapki. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dołączonymi do wiadomości

wszawica_BROSZURA_A5(2).pdf

• 30wrz
          • Projekt

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Radkowicach biorą udział w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM ,,CO SŁONKO WIDZIAŁO- NA DZIECIĘCE KŁOPOTY... BRZECHWA"

• 30wrz
          • 26 września  - Europejskim Dniem Języków

Nigdy jeszcze nie było tylu możliwości podjęcia  pracy lub studiów za granicą. Jeszcze nigdy nie stworzono tak sprzyjających warunków wszystkim,  którzy pragną podjąć pracę bądź studia za granicą. Coraz bardziej więc potrzebna jest znajomość języków obcych.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole uczniowie kl 7 i kl 8 zmierzyli się z różnymi językowymi zadaniami przygotowanymi przez swoją germanistkę. Wszyscy świetnie poradzili sobie z dopasowaniem flagi i charakterystycznego gadżetu do danego państwa. Sporo zabawy przysporzyły znane i mniej znane piosenki. Zadaniem było odgadnięcie języka, w którym wykonywany jest dany utwór.

Na koniec wszyscy zgodnie przyznali, że warto jest uczyć się języków obcych i co ważne - nigdy nie jest na to za późno.

• 26wrz
          • Europejski Tydzień Sportu

W dniu dzisiejszym zainaugurowaliśmy #EuropejskiTydzieńSportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie pod hasłem #BeActive. Główna część wydarzeń odbywa się w całej Europie w dniach 23-30 września każdego roku, jednak projekt obejmuje działania podejmowane przez cały rok. Zachęcamy do rozpoczęcia aktywności fizycznej w tych dniach, bo zawsze jest dobry moment, aby wystartować w zdrowe życie.

• 22wrz
          • Projekt Edukacyjny "(Nie)zwykła matematyka"

Klasy 4-8 w roku szkolnym 2022/2023 realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny (Nie)zwykła matematyka. Uczniowie wraz z nauczycielem matematyki p. Iwoną Łataś będą wykonywać 15 zadań projektowych. Celem projektu jest pokazanie związku matematyki z życiem codziennym, dostrzeganie zależności matematycznych w otaczającym świecie oraz swobodne posługiwanie się matematyką w życiu codziennym. Relacje z realizacji będą przesyłane na bieżąco.

• 22wrz
          • Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki" - święto kreatywności, zabawy, odwagi i pomysłowości. Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w kropki. Na zajęciach w tym dniu pojawiały się zadania, gry i zabawy z kropką w roli głównej. Najciekawszą zabawą okazała się kropka w 3D. Uczniowie ozdabiali, według własnego pomysłu kropkę na karcie pracy, która dzięki aplikacji Quiver zamieniła się w trójwymiarową kulę. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe, a ożywianie ich dzięki aplikacji sprawiło dzieciom wiele radości.

• 21wrz
          • Kondolencje

Łącząc się w bólu i żałobie pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia oraz
            słowa wsparcia

Pani Annie Grzybczak i Rodzinie

z powodu śmierci mamy.

Zarząd SWRWR, Dyrektor, Grono Pedagogiczne,Cała Społeczność Uczniowska i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Radkowicach.

• 15wrz
      • 08wrz
          • Akcja "Kochane Pierwszaki"

Uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych, w tym nasze Pierwszaki spotkały się we wtorek,
            6 września w Hali Legionów w Kielcach, gdzie uczyły się m. in. zasad bezpieczeństwa na drodze. Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik poinformował, że zajęcia odbywały się w ramach akcji „Kochane Pierwszaki”. To już XIII edycja tego przedsięwzięcia, które kuratorium organizuje wspólnie z policjantami, strażakami oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

• 29sie
      • 24sie
      • 09sie
          • Wyprawka