• Pedagog specjalny

• Pedagog specjalny zajmuje się działalnością wychowawczo-dydaktyczną i rewalidacyjną. Pracuje najczęściej z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie w stopniu lekkim oraz umiarkowanym, a także z uczniami ze spektrum autyzmu. Każdego dnia stara się wspierać ich wszechstronny rozwój, dopasowując konkretne formy aktywności, prowadząc zajęcia rewalidacyjne i wspomagając zajęcia edukacyjne.

Głównymi zadaniami pedagoga specjalnego są:

- współpraca z nauczycielami, wychowawcami grup wychowawczych lub innymi specjalistami, rodzicami oraz uczniami,

- współpraca z zespołem mającym opracować IPET,

- wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów,

- udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej,

- współpraca z innymi podmiotami,

- przedstawianie propozycji doskonalenia zawodowego radzie pedagogicznej.

Godziny dostępności pedagoga specjalnego p. R. Wolskiego w Szkole Podstawowej w Radkowicach

Poniedziałek: 11.30 - 15.30

Środa: 10.30 - 13.30