• 25paź
          • Plebiscyt edukacyjny "Echo Dnia"

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie świętokrzyskim jest prowadzony przez „Echo Dnia”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymał pracujący w naszej szkole nauczyciel:
            p. Renata Niedźwiedź.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się we wtorek, 25 października.
            Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.echodnia.eu/swietokrzyskie/nauczyciel

• 25paź
          • Rządowy program o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe

Szanowni Państwo,

W związku z procedowanym obecnie projektem ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe informuje się, że Gmina Chęciny zamierza przystąpić do rządowego programu.

Z uwagi na fakt, że ustawa nadal nie została przyjęta, a prace nad nią trwają, nie jesteśmy w stanie określić jednoznacznie warunków, na jakich będzie się odbywać przedmiotowa sprzedaż. Gmina Chęciny nie ponosi odpowiedzialności za dostępność i jakość węgla, który będzie dystrybuowany.

Aby móc oszacować ilość niezbędnego do zamówienia węgla, Mieszkańcy Gminy i Miasta Chęciny mogą zgłaszać zapotrzebowanie na węgiel kamienny (groszek, orzech, miał), który planują zakupić na najbliższy sezon grzewczy tj. do końca kwietnia 2023 roku.  Łącznie będzie można nabyć 3 tony ( 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.).

Zapotrzebowanie można zgłaszać poprzez uzupełnienie elektronicznego formularza, dostępnego pod linkiem:

lub drogą elektroniczną na adres: wegiel@checiny.pl – uzupełniając i przesyłając załączony poniżej formularz w wersji edytowalnej oraz telefonicznie pod numerem telefonu: 41 31 53 110 poprzez podanie danych osoby uprawnionej do zakupu węgla, adresu gospodarstwa domowego, rodzaju paliwa stałego - węgla kamiennego (orzecha, groszku, miału) oraz jego szacunkowej ilości.

Formularze w wersji papierowej będą dostępne w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Chęcinach Pl. 2 Czerwca 4, 26-060 Chęciny oraz MGOPS w Chęcinach, ul. Radkowska 29, 26-060 Chęciny, a także u Sołtysów oraz Przewodniczących Zarządów Osiedlowych. Uzupełnione ankiety należy składać w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Chęcinach (sekretariat) oraz w siedzibie MGOPS w Chęcinach.

Do zakupu węgla na warunkach preferencyjnych, uprawnione będą osoby fizyczne w gospodarstwach domowych, które spełniły warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku. Wnioski będą przyjmowane po wejściu w życie ustawy.

Obecnie Gmina nie posiada i nie prowadzi sprzedaży węgla. Termin sprzedaży węgla nie jest jeszcze znany, ale proces przygotowania do jego sprzedaży potrwa kilka tygodni od wejścia w życie ustawowych przepisów. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Sekretarz Gminy i Miasta Chęciny
            Paweł Brola

• Podziękowania

Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach w imieniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach przesyła podziękowania za realizację programu edukacyjnego: „Bieg po zdrowie” w roku szkolnym 2021/2022.

• 13paź
      • 10paź
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ramach projektu "(Nie)zwykła Matematyka". W tym dniu uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy , tj. "Łapki", "Ja mam..., kto ma...?", Matematyczną grę planszową oraz Krzyżówkę. Tworzyli i kolorowali "Tabliczkowego Potworka" sprawdzając przy tym swoją wiedzę z tabliczkowych działań. Chętni uczniowie i nauczyciele mogli rozwiązać "Tabliczkę szczęścia" z wróżbą. Uczniowie rywalizowali także między sobą o tytuł klasowego i szkolnego "Mistrza Tabliczki Mnożenia".

Mistrzami klasowymi zostali: Maksymilian Kos kl. 3, Agata Czupryńska kl. 4, Patryk Krzywicki kl. 5, Maria Wychowaniec kl. 6, Filip Kos kl. 7 i Katarzyna Król kl. 8.

Szkolnym Mistrzem została uczennica klasy 8 Katarzyna Król .

Serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
            Emocji i radości w trakcie świętowania było wiele.

• 05paź
      • 04paź
          • UWAGA!!!!

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie.

Wszawica to choroba, którą trzeba leczyć i której nie należy się wstydzić Jest chorobą pasożytniczą, wywołaną przez wesz głowową. Wesz ludzka, może się pojawić na każdej głowie i w każdym wieku. Problem wszawicy częściej dotyka dzieci przebywające w dużych skupiskach: w szkołach, przedszkolach, zajęciach pozalekcyjnych na koloniach i półkoloniach. Dzieci nie zachowują dystansu, podczas zabawy stykają się głowami, śpią razem, pożyczają sobie szczotki czy gumki do włosów, zakładają nie swoje czapki. Przez wielu, choroba ta traktowana jest jeszcze stereotypowo, jako coś wstydliwego. Należy jednak pamiętać, że wszawica nie zawsze wynika z zaniedbań higieny czy długości włosów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dołączonymi do wiadomości

wszawica_BROSZURA_A5(2).pdf