• 31mar
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Co słonko widziało - na dziecięce kłopoty...Brzechwa"

Dzieci z Oddziału przedszkolnego ,,Sówki" i ,,Gwiazdki" zrealizowały zadania
            z II modułu OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,CO SŁONKO WIDZIAŁO- NA DZIECIĘCE KŁOPOTY... BRZECHWA".
            W oparciu o wiersze Jana Brzechwy przeprowadziliśmy pogadanki na temat: smutku- radości, kłamstwa i jego konsekwencji, czerwonego kłopotu- wstydu, lenistwa- pracowitości, właściwego zachowania i dobrych manier, strachu, odwagi, przyjaźni oraz złości. Dzieci wykonały LIZAKI EMOCJI oraz GNIOTKI, ułatwiające rozładować złość. Podczas ZABAW Z LUSTREM i KOSTKĄ EMOCJI przedstawiły różne uczucia. Przedszkolaki w formie plastycznej zaprezentowały ,,PORTRET PRZYJACIELA", a za pomocą POCZTY WALENTYNKOWEJ podarowały ,,walentynki" osobie, którą bardzo lubią. Podczas realizacji zadań bawiliśmy się wyśmienicie!

• 29mar
      • 09mar
          • Kiermasz wielkanocny

W dniach 30.03 – 31.03.2023r. w godz. 10.00-13.30
            w naszej Szkole odbędzie się  Kiermasz wielkanocny.

Stroiki i ozdoby świąteczne zostały wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na  realizację zajęć terapeutycznych dla tych osób oraz innych zadań statutowych DPS.

• 24mar
      • 17mar
          • Dzień Liczby "Pi"

W ramach projektu (Nie)zwykła matematyka 14 marca uczniowie z kl. I - VIII świętowali Dzień Liczby Pi. Z tej okazji rozwiązywali "escape room", w którym musieli uwolnić Ludolfinę. Kodem okazało się przybliżenie 3,14. Ponadto w grupach rozwiazywali rebusy, kodowanie, Pi-Art oraz układali rozwinięcie Pi do dziewiątego miejsca po przecinku rzucając kostką do gry. Eksperymentując poznali metodę wyznaczania przybliżonej wartości liczby Pi. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania.

• 13mar
          • Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” – 2 edycja

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej z klasy 4-7, lubisz słuchać historii rodzinnych, lubisz oglądać stare fotografie, rozmawiać z rodziną o dawnych czasach, a zasłyszane opowieści chcesz kreatywnie przedstawić, weź udział w 2 edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie drzewa genealogicznego opracowanego na podstawie m.in. rozmów z rodziną, kwerendy w archiwum rodzinnym oraz w archiwach państwowych.

Praca powinna zawierać:

• drzewo genealogiczne (wykres) rodziny, wykonane dowolną techniką, w formacie pdf lub HTML (np. wygenerowane przez dowolny program komputerowy o tematyce genealogicznej lub wykonane samodzielnie przez ucznia) – jeśli prześlesz dwie wersje drzewa genealogicznego będzie to dodatkowo punktowane,
            • opis drzewa genealogicznego z podaniem danych biograficznych (np. daty urodzeń, małżeństw, zgonów), liczby pokoleń i osób przedstawionych na drzewie,
            • przekaz (opowieść) przedstawiający kontekst historyczny i dzieje rodu,
            • odwzorowania cyfrowe dokumentów źródłowych wykorzystanych do przygotowania drzewa genealogicznego wraz z opisem ich pochodzenia,
            • bibliografię, czyli wykaz źródeł wykorzystanych w projekcie edukacyjnym, w tym pozyskanych w ramach konsultacji z archiwistą z Archiwum Państwowego, np. publikacji książkowych, adresów stron internetowych, wraz z ich poprawnym zapisem bibliograficznym (np.: Archiwum Państwowe w Łodzi, Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej NMP w Łodzi, sygn. 1, 1818, 1, urodzenie Marianny Kowalskiej, s. 3),
            • informację o możliwości innowacyjnego sposobu wykorzystania pracy jako projektu edukacyjnego.

Pliki zawierające odwzorowania cyfrowe dokumentów źródłowych oraz przekaz (opowieść) przedstawiający kontekst historyczny i historię rodzinną, mogą zostać wykonane w formie plików: MP3, MP4, PDF, JPG, TIFF, PowerPoint, HTML. Maksymalna ich liczba nie może łącznie przekroczyć 5 sztuk.

Prace konkursowe należy złożyć do 4 maja br. za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

Konkurs składa się z dwóch etapów.

• W I etapie wojewódzkie komisje konkursowe wybiorą 3 finalistów, którzy przejdą do etapu ogólnopolskiego.
            • W II etapie kapituła konkursu wybierze spośród nich, 3 laureatów i przyzna 12 wyróżnień.

Finaliści zostaną uhonorowani okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Archiwa Państwowe.

Laureaci oraz wyróżnieni uczniowie otrzymają okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministra Edukacji i Nauki.

Listy finalistów zostaną ogłoszone najpóźniej do 31 maja br.

Lista laureatów i wyróżnionych uczniów zostanie ogłoszona do 30 czerwca br.

Konkurs organizują Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Załącznik nr 1_Regulamin II edycji konkursu_Bez korzeni nie zakwitnies

• 09mar
          • Dzień Kobiet!

NAUCZYCIELKI kontra UCZNIOWIE czyli szkolna FAMILIADA z okazji Dnia Kobiet!

Podchwytliwe pytania, zaskakujące odpowiedzi wywoływały dużo radości na twarzach całej widowni. Rywalizacja była zawzięta, ale jakoś tak wyszło, że teleturniej wygrały SZALONE BELFERKI :)

• 08mar
      • 01mar