Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Autor animacji: Anna Janicka
Zachęcamy do obejrzenia filmu.
Autor animacji: Anna Janicka
Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piekoszowie informuje, że za zgodą Zarządu Powiatu w Kielcach, Poradnia nie będzie czynna w dniach od 26 lipca do 13 sierpnia 2021r. (przerwa urlopowa).
Jeżeli w tym czasie wystąpi potrzeba pilnej i nagłej interwencji należy kontaktować się z dyżurującymi w Powiacie Kieleckim Powiatowymi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi :
1. 26 lipca - 13 sierpnia 2021r. - Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chmielniku
Chmielnik ul. Furmańska 1A
tel. 41 354 42 17
2. 09-13 sierpnia 2021r. - Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bodzentynie
Bodzentyn ul. Wolności 1A
tel. 41 311 50 20
Dzisiaj, 4 maja, w Dzień Świętego Floriana – patrona strażaków, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka.
Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, ale przede wszystkim ratują ludzkie życie.
Dziękujemy Wam, Strażacy z OSP w Radkowicach i Całej Strażackiej Braci, za służbę.
Życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Niech święty Florian nad Wami czuwa!
Dyrektor Szkoły,
Grono Pedagogiczne, Pracownicy ,
Społeczność Uczniowska
i Zarząd SWRWR
Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozporządzenie zgłoszone do publikacji w Dzienniku Ustaw).
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji i Nauki
Źródło: Kuratorium Oświaty w Kielcach
3 maja 1791 r. to data przyjęcia przez Sejm Wielki pierwszej w Europie oraz drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli Konstytucji 3 Maja. Dawała ona nadzieje na przeprowadzenie reform i umocnienie osłabionego po I rozbiorze państwa. Choć konstytucja nie weszła w życie, pozostaje ona pomnikiem patriotyzmu i symbolem odpowiedzialności i troski o państwo. Dzień 3 maja został uznany za święto narodowe w 1919 r., jednak jego obchody nie zawsze były możliwe. Podczas II wojny światowej zakazywali ich niemieccy i sowieccy okupanci a po wojnie władze komunistyczne. Dopiero w 1990 r. przywrócono przedwojenną tradycję świętowania tego dnia.
W tym roku mija 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tego powodu sejm przyjął uchwałę, w której ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja, zachęcają w ten sposób do refleksji nad jej dziedzictwem i upamiętniając ten ważny element pamięci zbiorowej Polaków.
Warsztaty hip hopowe ! Nagraj z nami piosenkę i bierz udział w teledysku ! Świetny ogólnopolski projekt pozwala spełniać marzenia oraz odkrywać nowe pasje. Tworzymy, układamy rymy i świetnie się bawimy;)
Warsztaty trwają 4-5 dni, a na koniec, nagranie w profesjonalnym studiu oraz nagranie teledysku.
Zapraszamy do współpracy.
Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach dotyczącą hybrydowego nauczania od 26 kwietnia 2021r. w klasach I-III ( Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw (również w woj. świętokrzyskim) – Kuratorium Oświaty w Kielcach (kielce.pl) ) ustalam następujący harmonogram:
Nauczanie zdalne
Klasa I i III - poniedziałek, wtorek, środa
Klasa II - czwartek, piątek
Nauczanie stacjonarne
Klasa I i III - czwartek, piątek
Klasa II - poniedziałek, wtorek, środa
Pozostałe ustalenia przekażą Wychowawcy.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Jolanta Mróz
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną oraz wprowadzenie szczególnych obostrzeń w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 wprowadzone zostały zmiany w realizacji „Programu dla szkół”.
Dotychczas w roku szkolnym 2020/2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 sierpnia 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. z 2020 r., poz. 1511) grupę docelową programu stanowiły dzieci, które regularnie uczęszczają do klas I-V szkół podstawowych, ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I-II ogólnokształcących szkół baletowych, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.
Na mocy nowelizacji ww. rozporządzenia dokonanej rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 22 października 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. z 2020 r., poz. 1885) w przypadku zawieszenia stacjonarnego prowadzenia zajęć edukacyjnych na terenie szkoły biorącej udział w programie w przypadku dotychczasowej grupy docelowej, uprawnionymi beneficjentami/dziećmi są również dzieci:
których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.
Zmiany wprowadzone kolejną nowelizacją ww. rozporządzenia, tj. rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. z 2020 r., poz. 2332) przewidują możliwość przekazywania produktów przeznaczonych do udostępniania w ramach „Programu dla szkół” rodzicom/opiekunom prawnym w celu udostępnienia ich dzieciom uczącym się w systemie zdalnym w domu, w sposób zgodny z obowiązującymi warunkami i wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 i nr 2 do ww. rozporządzenia MRiRW.
Przekazanie produktów dzieciom uczącym się w systemie zdalnym może być zrealizowane pod warunkiem przedłożenia przez rodziców lub opiekunów prawnych dzieci dyrektorowi szkoły oświadczenia zawierającego zobowiązanie do odbioru owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych oraz udostępnienia ich dzieciom zgodnie z warunkami i wymaganiami określonymi odpowiednio w załączniku nr 1 i nr 2 do ww. rozporządzenia MRiRW, na formularzu Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego dziecka uczącego się w systemie zdalnym stanowiącym załącznik nr XII do obowiązujących Warunków udziału w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021, opublikowanym na stronach internetowych:
Jeżeli Państwa dziecko uczy się w systemie zdalnym i jesteście Państwo zainteresowani odbiorem produktów dla dziecka prosimy o skontaktowanie się z placówką oświatową, do której uczęszcza dziecko, celem ustalenia terminu oraz miejsca odbioru produktów w ramach programu oraz podpisania ww. oświadczenia o wyrażeniu zgody na obiór i udostępnienie produktów dziecku, uczącemu się w systemie zdalnym. W przypadku, gdy szkoła nie korzysta z takiej formy udostępniania produktów dzieciom, prosimy o zwrócenie się do placówki oświatowej z prośbą o podanie przyczyny braku realizacji przez placówkę udostępniania produktów w ramach „Programu dla szkół” dzieciom uczącym się w systemie zdalnym.
"Można odejść na zawsze
by stale być blisko"
ks. J. Twardowski
Łącząc się w bólu z Rodziną składamy
wyrazy głębokiego współczucia
oraz wsparcia i otuchy
w tych trudnych chwilach
po śmierci
Ś.P. Marianny Wajnberger
Dyrektor Szkoły, Zarząd SWRWR, Grono Pedagogiczne, Społeczność Uczniowska oraz Pracownicy Obsługi
Drodzy Rodzice,
rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który odbywa się raz na 10 lat. Spis jest powszechny, czyli dotyczy nas wszystkich.
Zależy nam na Państwa komforcie i bezpieczeństwie, dlatego podstawową metodą przekazania danych jest samospis internetowy. Serdecznie zachęcamy do spisania się na spis.gov.pl. W przypadku pytań czekamy pod nr infolinii 22 279 99 99.
Poinformuj rodzinę i przyjaciół - #liczysiękażdy!
1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021 i potrwa do 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych.
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 można wziąć poprzez:
Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.
Prosimy wszystkich o zaangażowanie i zachęcamy do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie. Liczymy się dla Polski!
Więcej informacji o NSP 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.
Szkoła Podstawowa w Radkowicach włącza się do pomocy naszej mieszkanki Moniki Luty.
Cena wywoławcza 40 zł.
Licytacja będzie trwać do 18.04.2021 (niedziela), godz. 20.00.
Obraz będzie do odbioru w SP Radkowice.
Zachęcamy do licytacji pracy naszej uczennicy!
19 kwietnia otwarte zostaną przedszkola i żłobki dla wszystkich dzieci, natomiast uczniowie klas I-VIII nadal kontynuują nauczanie zdalne do 25 kwietnia 2021r.
Źródło: www.gov.pl/web/koronawirus/Do-25kwietnia-przedluzamy-zasady-bezpieczenstwa-z-wyjatkami
Zdalna nauka przedłużona została o kolejny tydzień.
Do 18 kwietnia zamknięte będą szkoły, przedszkola i żłobki. O przedłużeniu obostrzeń w całym kraju poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
31 marca 2021r. odbyły się wielkanocne warsztaty online 😊
Klasy I-III połączyły się przez Platformę Teams i wspólnie wykonywały ozdoby wielkanocne. Poniżej efekty ich wspaniałej pracy.
„Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną,
kiedy moc zmartwychwstałego
Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci,
zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”
św. Jan Paweł II
Do 11 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami. Ograniczeniem objęto również praktyczną naukę zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników.
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii konieczne jest wprowadzenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Dyrektor, jako osoba odpowiedzialna za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków funkcjonowania przedszkola w reżimie sanitarnym oraz jako osoba znająca potrzeby rodzin przedszkolaków, podejmuje decyzję o zapewnieniu właściwej liczby miejsc dla dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców realizujących zadania publiczne w związku z koniecznością zahamowania pandemii w Polsce. Warunek – wniosek rodziców złożony do dyrektora przedszkola /szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub osoby kierującej inną formą wychowania przedszkolnego.
Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.
Bez zmian pracują przedszkola specjalne, oddziały specjalne w przedszkolach ogólnodostępnych oraz oddziały przedszkolne specjalne w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych.
Do 11 kwietnia br. ograniczona będzie praktyczna nauka zawodu organizowana przez szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe. Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu, w tym zajęcia w formach kursowych, będą prowadzone zdalnie – o ile z programu nauczania wynika taka możliwość.
Ponadto do 11 kwietnia br. młodociani pracownicy z branżowych szkół I stopnia nie będą mieli organizowanych zajęć praktycznych u pracodawców. Pracodawca jest zobowiązany zwolnić młodocianego pracownika z obowiązku świadczenia pracy.
Rozporządzenie wchodzi w życie 29 marca 2021 r.
Źródło: https://kuratorium.kielce.pl/
Powered by aSc EduPage