6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził Św. Mikołaj! Już od samego rana dzieci nadsłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu Św. Mikołaj przybył do naszych uczniów. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku.
Aktualności
- 06gru
Mikołajki
54
- 03gru
DZIEŃ GÓRNIKA
Z okazji Górniczego Święta “Barbórki” życzymy Całej Braci Górniczej dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej pracy. Oby Waszemu górniczemu stanowi zawsze towarzyszyła satysfakcja i duma z wykonywanej pracy, powszechny szacunek i godziwa zapłata.
ZARZĄD SWRWR, DYREKTOR, GRONO PEDAGOGICZNE, CAŁA SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA
I PRACOWNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RADKOWICACH38
- 02gru
Ważne!!!!
Warszawa, 1 grudnia 2021r.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie
w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.
Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.
W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.
Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.
Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
MINISTER EDUKACJI I NAUKI
Adam Niedzielski
MINISTER ZDROWIA
- 01gru
Kondolencje
"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia
– żyjemy w naszych dzieciach
i następnych pokoleniach."
Albert Einstein
Łącząc się w bólu i żałobie pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia
Pani Agnieszce Staszewskiej i Rodzinie
z powodu śmierci taty.
Zarząd SWRWR, Dyrektor, Grono Pedagogiczne,
Cała Społeczność Uczniowska i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Radkowicach.
- 01gru
Uwaga! Ważna informacja!!!
W związku z sygnałem o pojawieniu się przypadków owsików prosimy o zwrócenie uwagi na własne dzieci. W chwili wystąpienia objawów prosimy o nieprzyprowadzanie dziecka do przedszkola/szkoły.
Zapewniamy o regularnej dezynfekcji pomieszczeń szkolnych, zabawek, sprzętu, ale bez wsparcia Rodziców trudniej będzie uniknąć problemu.
Prosimy o stosowną i skuteczną reakcję z Państwa strony.
Dziękujemy.
374_OWSICA_-_ulotka.pdf
- 28lis
Ogólnopolski turniej "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci"
Uczniowie naszej Szkoły w dniach 26-27.11.2021r.
uczestniczyli w Ogólnopolskim turnieju "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci "
w Warszawie, w którym brało udział 16 szkół z Polski.
Nasi sportowcy pokonali 3 drużyny i mimo osłabienia grupy- z powodu braku jednego zawodnika, doszli do ćwierćfinałów - ścisłej 8.
Nad dziećmi opiekę sprawowała p. Ewa Gibalska.Dziękujemy!!!!
Jesteśmy z Was dumni!!!!
14
- 25lis
Kondolencje
"Można odejść na zawsze by stale być blisko"
Ks. JanTwardowski
Pani Agacie Pobocha i Całej Rodziniez powodu śmierci
ŚP. Edwarda Pobocha
przekazujemy wyrazy współczucia oraz szczere słowa otuchy w tak trudnych chwilachDyrektor, Zarząd SWRWR, Grono Pedagogiczne, Cała Społeczność Uczniowska
i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Radkowicach.
- 25lis
Podsumowanie akcji "Szkoła do hymnu"
- 15lis
Europejskie Centrum Bajki - rekrutacja
Europejskie Centrum Bajki przeprowadza rekrutację do piątej kadencji Dziecięcej Rady Programowej. Tegoroczny nabór potrwa do 30 listopada. Wyłonimy 5 osób, które wejdą
w skład 12-osobowego zespołu najzdolniejszych uczniów z Polski. Pod uwagę będą brane wysokie wyniki w nauce (tj. średnia ocen co najmniej 4,5), a także szczególne osiągnięcia i zainteresowania oraz wykazywana aktywność.Rada będzie powołana na okres 12 miesięcy, a jej członkowie będą mieli możliwość wypowiadania się na temat działań programowych i inwestycyjnych Europejskiego Centrum Bajki. Wyłonione zostaną najzdolniejsze i najbardziej utalentowane dzieci, które będą mieć możliwość realnego wpływu na działalność naszej instytucji.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur najzdolniejszych uczniów do Dziecięcej Rady Programowej. W zgłoszeniu proszę podać średnią ocen, opisać szczególne osiągnięcia oraz zainteresowania, a także załączyć skany: ostatniego świadectwa oraz dyplomów. Zapraszamy też do zgłaszania kandydatur uczniów ze szkół typu Montessori i Waldorfskich. W przypadku takich zgłoszeń proszę opisać zainteresowania i uzdolnienia kandydata. Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny!
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka
w Pacanowie, ul. Kornela Makuszyńskiego 1, 28-133 Pacanów lub na e-mail: oferta@pacanow.euOsoba do kontaktu: Beata Krokosz, tel. 41 376 50 88 wew. 23
- 10lis
"Szkoła Do Hymnu"
„Szkoła do hymnu” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, organizowana już po raz czwarty. Wszyscy nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki i pracownicy naszej szkoły, punktualnie o godz.11.11 w przeddzień Święta Niepodległości zaśpiewali hymn Polski.
- 10lis
Akademia z okazji 11 listopada
„Spośród słów używanych nieczęsto, tłumnie dzisiaj na place wybiegło słowo piękne, jak honor i męstwo, słowo, które brzmi – N I E P O D L E G Ł O Ś Ć.”
11 listopada 1918r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy, jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarkii życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
Z tej okazji w środę 10 listopada 2021 r. w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
17
- 08lis
Dyplom "Szkoła pamięta"
- 08lis
Wieczór kinowy w szkole
Nowa galeria Wieczór kinowy w szkole została dodana do albumu fotograficznego
1
- 04lis
„Szkoła do hymnu” 2021
Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewamy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób będziemy wspólne świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
- 03lis
Inscenizacja "Dziadów" A. Mickiewicza
Nowa galeria Inscenizacja "Dziadów" A. Mickiewicza została dodana do albumu fotograficznego
8
- 03lis
"Jodła Papieska"
Dnia 3.11.2021 przedstawiciele klas I-VIII udali się do pomnika pamięci papieża Jana Pawła II " Jodły Papieskiej" w pobliżu Szkoły Podstawowej w Radkowicach. Uczniowie wraz z nauczycielem religii p. Barbarą Malicką zapalili znicz o odmowii modlitwę za wszystkich zmarłych, a przede wszystkim za papieża Jana Pawła II, by uczcić ich pamięć oraz tradycję związaną z miesiącem listopadem i Dniem Wszystkich Świętych.
- 03lis
CodeWeek
W dniach 9 - 24 października 2021 odbyła się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku nasza szkoła przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania CODE WEEK. W dniach od 19 października do 21 października 2021 roku uczniowie Szkoły aktywnie uczestniczyli w tym europejskim wydarzeniu. W trakcie trwania Tygodnia Kodowania uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu ciekawych zajęciach promujących idee kodowania. Uczniowie klasy IV -VIII w ramach zajęć z informatyki ćwiczyli i rozwijali umiejętności logicznego myślenia oraz kodowania bez komputera poprzez rozkodowanie obrazków, kodowanie kolorami, dyktanda graficzne. Uczniowie również kodowali proste programy wykonujące rysunki lub proste gry zręcznościowe w programie Scratch.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zrealizować więcej wydarzeń w ramach CODE WEEKu.4
- 02lis
Telefon zaufania
- 29paź
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Oto relacja ze zrealizowanych działań przez Przedszkolaków i Uczniów klas I-VIII.
Plakat i prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych:
Spotkanie z osobą popularyzującą historię regionu:
10
- 27paź
Szanowni Rodzice i Opiekunowie,
Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.
W związku z uczestnictwem w Programie, do szkoły dostarczane są owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne , które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V.
W I semestrze roku szkolnego 2021/2022 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 2 razy w tygodniu, przez 10, 11 albo 12 wybranych tygodni, łącznie:
- 38 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
- 34 porcje mleka i produktów mlecznych.
Do dzieci w ramach Programu w bieżącym semestrze trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, śliwki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, papryka słodka, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.
Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Zachęcamy Państwa również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.
Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Programu dla szkół https://www.programdlaszkol.org/.
Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego miejscowo Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Archiwum Aktualności