• Terapia pedagogiczna

• TERAPIA PEDAGOGICZNA –

ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE

Zajęcia prowadzi Pani Jolanta Mróz

Celem zajęć korekcyjno-kompensacyjnych jest przede wszystkim pomoc uczniowi w przezwyciężeniu jego trudności w opanowaniu określonych umiejętności i w przyswojeniu danej wiedzy. Zajęcia te mają także na celu stworzenie dziecku możliwości rozwoju umysłowego i społecznego oraz także emocjonalnego. Celem pośrednim jest zbudowanie u dziecka odpowiedniej samooceny.

1.    Usprawnienie zaburzonych procesów psychomotorycznych istotnych         w opanowaniu umiejętności czytania i pisania.

2.    Ćwiczenie sprawności czytania i pisania.

3.    Oddziaływanie psychoterapeutyczne ogólnie uspakajające, a równocześnie aktywizujące dzieci.

4.   Ćwiczenia zaburzonych funkcji analizatora wzrokowego, słuchowego i kinestetyczno-ruchowego.

5.   Ćwiczenia usprawniające analizę i syntezę słuchową i wzrokową, a także sprawność ruchową i koordynację wzrokowo -ruchową.

6.   Ćwiczenia usprawniające trudności w czytaniu i pisaniu uczniów z ryzyka dysleksji.

7.  Rozbudzanie motywacji do pracy nad wyrównywaniem braków emocjonalno-motywacyjnych.

Czas trwania zajęć- 1 raz wtygodniu , po 45 minut, indywidualnie oraz w grupach do 5 uczniów.