• Psycholog szkolny

• Psycholog szkolny to osoba, która zajmuje się w szkole pierwszą pomocą psychologiczną oraz bierze aktywny udział w życiu szkoły. Mogą się do niej zgłosić wszystkie osoby tworzące szkolną społeczność (uczniowie, rodzice/opiekunowie uczniów, nauczyciele), które zmagają się z różnego rodzaju trudnościami emocjonalnymi, związanymi z funkcjonowaniem w grupie społecznej czy nauką szkolną. Najważniejszym celem pracy psychologa szkolnego jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz udzielanie wsparcia rodzicom i nauczycielom. Prowadzi on indywidualne spotkania z uczniami, ale również realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu m.in. rozwój umiejętności w zakresie zarządzania swoimi emocjami, asertywności, integracji, kreatywności, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w codziennym życiu. Psycholog podejmuje także działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych oraz aktywnie uczestniczy w działaniach wychowawczo - profilaktycznych na terenie szkoły.

Uczniu, do psychologa szkolnego możesz przyjść, gdy:

• chciałbyś z kimś porozmawiać,
          • masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać,
          • masz złe samopoczucie, coś Cię dręczy,
          • stoisz przed trudnym wyborem i potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji,
          • chcesz opowiedzieć o czymś, co ci się przydarzyło,
          • masz problemy w rodzinie, trudną sytuację w domu,
          • masz problemy w relacjach z innymi uczniami,
          • ktoś z twojego otoczenia ma problem i czujesz, że potrzebuje pomocy.

Rodzicu, do psychologa szkolnego możesz przyjść lub zadzwonić, gdy:

• chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko,
          • chcesz dowiedzieć się jak pracować ze swoim dzieckiem w domu,
          • potrzebujesz wsparcia, porady w trudnej sytuacji,
          • martwisz się zachowaniem swojego dziecka,
          • potrzebujesz pomocy psychologicznej.

Konsultacje z  psychologiem szkolnym p. Ramoną Kasperek:

piątek 8.00 - 9.00