• Szkolne Koło Wolontariatu

•

Nawiązując do ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta" polegającej na wysyłaniu listów  i kartek do chorych dzieci, przygotowalismy małą niespodziankę dla Michasia - chłopca z terenu naszej gminy, dla którego cały czas zbieramy plastikowe nakrętki. Przygotowalismy dla niego kartkę z pozdrowieniami. Mamy nadzieję, że sprawi mu to radośc i na jego twarzy pojawi się uśmiech.

Logo SKW wybrane!

Zwycięzcą konkursu na Logo Szkolnego Koła Wolontariatu został Tomasz Pobocha - uczeń klasy VI. Gratulujemy!

W styczniu, jak co roku, graliśmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Poza zbiórką przeprowadzoną na terenie szkoły, Patrycja Wilk, uczennica klasy VI, pod opieką pani Ewy Gibalskiej, wspierała WOŚP podczas pokazu zapaśniczego w Galerii Korona w Kielcach.

W miesiącu grudniu, w ramach działalności SKW w SP w Radkowicach, wszyscy uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w akcję "Góra grosza". Uzbieraliśmy 10,5 kg "złotych" monet, o łącznej wartości 96,54zł. Udział w akcji zintegrował uczniów, którzy mieli nie lada wyzwanie, aby "górę grosza" posortować na odpowiednie nominały. Każdy miał wypracowany własny system liczenia, nawet Ci, którzy nie potrafią jeszcze sprawnie liczyć.

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w SP w Radkowicach, członkowie SKW wraz z opiekunami zorganizowali akcję "Pełna miska dla schroniska" na rzecz zwierząt ze schroniska  w Nowinach. Wybraliśmy niewielkie schronisko, które znajduje się blisko naszej szkoły. Doskonale wiemy, że pracownicy tej instytucji przede wszystkim poszukują nowych domów dla swoich podopiecznych, ale zwierzęta potrzebują karmy, kocy oraz misek. 30 listopada 2017r. wolontariusze SKW przy SP w Radkowicach odwiedzili schronisko w Nowinach i przkazali karmę, koce i miski zebrane dzięki ofiraności uczniów i nauczycieli. Wizyta w schronisku wywołała wiele emocji. Z jednej strony radośc i satysfakcję, że mogliśmy choc trochę pomóc zwierzakom, z drugiej strony smutek i żal, że aż tyle zostało porzuconych przez właścicieli.  Przy okazji uczniowie mogli zobaczyć w jakich warunkach żyją jego podopieczni i dowiedzieć się jakie są najpilniejsze potrzeby placówki. Po powrocie do szkoły zgodnie stwierdziliśmy, że nasza akcja będzie miała ciąg dalszy, bo potrzeby schroniska są duże, a szczególnie przydadzą się koce, ręczniki i materace. Wszystkich wrażliwych na krzywde biednych zwierzaków zachęcamy do pomocy.

PLAN PRACY SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATUZnalezione obrazy dla zapytania serce na dloni gif

PRZEWIDYWANE  ZADANIA DO REALIZACJI:

1. Udział w ,,Zakręconej Akcji’’, polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek w celu pomocy osobie potrzebującej.
          2. Udział w akcji ,,Pełna miska dla schroniska’’ – zbieranie suchej karmy dla schroniska.
          3. Udział w akcji ,,Starszy pomaga młodszemu’’.
          4. Udział w akcji ,,Góra Grosza’’.
          5. Obchody Dnia Wolontariusza (05.12.2017)
          6. Udział w akcji ,,Marzycielska poczta’’
          7. Udział w akcji ,,Szlachetna paczka’’
          8. Udział w akcji WOŚP
          9. Dokarmianie ptaków podczas zimy
          10. Organizowanie pomocy koleżeńskiej w nauce
          11. Pomoc w bibliotece szkolnej

Inne działania, akcje, które pojawią się w ciągu roku szkolnego.

Opiekunami SKW jest p. Ewa Gibalska