- Strona główna
- Wiarygodna szkoła
- Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem
- KU - Aktualności
- KU - O projekcie
- Cyfrowobezpieczni.pl
- ''LIVE ECO, STAY HEALTHY, BE HAPPY''
- Ogólnopolski program przeciwdziałania przyczynom przestępczości
- Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja
- Szkoła dostępna dla wszystkich
- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
- SZKOŁA KOPERNIKAŃSKA
- Ogólnopolski program KODOWANIE NA DYWANIE
- Ogólnopolski projekt edukacyjny POLAK MA ESSĘ
KU - Aktualności
Nasz projekt dobiegł do końca. Zrealizowaliśmy już mini projekt oraz inicjatywę obywatelską.
W ramach edukacji kulturalno i artystycznej brało udział 9 uczniów z klas IV-V. Stworzyli oni mini-projekt pt. "Śladami kultury naszej szkoły". Postawili oni sonie następujące cele:
- Zapoznanie uczniów z kullturą obowiązującą w naszej szkole
- Uwrażliwienie na przejawy kultury w naszej szkole
- Kształtowanie nawyku prawidłowego reagowania na przejawy kultury wokół nas.
Podczas zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy , w których mieli przydzielone różne zadania m. in. rozmowy z absolwentami szkoły i mieszkańcami wsi Radkowice, analiza Kroniki Szkoły, strony internetowej szkoły, stworzenie prezentacji multimedialnej.
W ramach mini - projektu stworzona została prezentacja multimedialna oraz plakaty wykorzystane podczas festynu szkolnego.Szkoła Podstawowa w Radkowicach przygotowała inicjatywę pod hasłem „Zapraszamy do nas…”, której realizacja odbyła się podczas festynu szkolnego w dniu 16.06.2013r. Inicjatywa ta miała na celu promowanie szkoły wśród przybyłych z różnych stron gminy gości, ale i wśród mieszkańców miejscowości Radkowice.
Zanim jednak miało to miejsce uczniowie czas poprzedzający inicjatywę poświęcili na przygotowania. Uwagę skupili głównie na opracowaniu folderów zawierających informacje o naszej szkole. W tym celu przeglądali stronice starych kronik w poszukiwaniu najciekawszych wydarzeń minionych lat, przy okazji sami dowiedzieli się wiele o historii szkoły. Musieli ponadto sami zdecydować co uważają za atuty naszej placówki, które warto umieścić na folderze. Była to okazja do nauki współpracy w grupie, wzajemnego słuchania i wygłaszania swoich opinii oraz pójścia na kompromis.
Gdy nadszedł dzień festynu wszyscy uczniowie stawili się w specjalnie przygotowanych koszulkach. Czuli się odpowiedzialni za powierzone im zadania więc rzetelnie rozpoczęli realizację inicjatywy. Dwie uczennice ze sceny przedstawiły wszystkich uczestników projektu, jego główne założenia, opowiedziały o sukcesach naszej szkoły, ale przede wszystkim Zaprosiły do nas… i do wspólnej zabawy. Uczniowie w trakcie trwania festynu rozdawali wszystkim przybyłym wspomniane foldery, zachęcali do zapoznania się z gazetką przedstawiającą historię szkoły. Na przygotowanym specjalnie na tą okazję stoisku chwalili się swoją kreatywnością prezentując galerię zdjęć z zajęć projektowych, ponadto udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania i zachęcali tych młodszych do wstąpienia w szeregi naszych uczniów a tych starszych do współpracy z naszą placówką. Ponadto prezentowali swoje talenty na scenie pokazując że w naszej szkole dużo się dzieje i warto do nas zajrzeć.
Dla uczniów inicjatywa była okazją do przełamania stresu w kontaktach międzyludzkich, nauczyła ich odpowiedzialności i wdrożyła w doprowadzanie podjętych zadań do końca. Na pewno dała im dużo satysfakcji, bo uważamy, że zakończyła się dla nas sukcesem. Odwiedził nas tłum, więc foldery przeczytały osoby nie tylko z naszej miejscowości; napisała o nas prasa wydawana w sąsiednich gminach, zatem wieść o naszych uczniach i szkole odbiła się szerokim echem.
W ramach projektu nasi uczniowie odwiedzili Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie także wzięli udział w Quescie. Następnie zwiedzili najciekawsze budowle różnych państw w kilka godzin - oczywiście w Parku Miniatur w Krajnie. Największe emocje towarzyszyły uczniom jednak podczas pobytu w parku linowym.
Zgodnie z harmonogramem działań odbyły się pierwsze warsztaty w szkolnym Centrum EOMiAK w gronie uczniów biorących udział w prjekcie w naszej szkole. Zajęcia poprowadził koordynator projektu p. Dorota Sołtys.
Uwaga! Na stronie projketu ( uczen.scdn.pl) pojawiły się już harmonogramy zajęć z Edukacji Artystycznej który to moduł odbędzie się w naszej szkole.
UCZNIOWIE BIORĄCY UDZIAŁ W PROJEKCIE !!!
W dniu 04.02.2013 (poniedziałek) oraz 11.02.2013 (poniedziałek) o godzinie 18.00 wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie zobowiązani są zalogować się na platformę e-learningową oraz wykonać zadania:
w dniu 04.02 zadania od 1 do 4,
w dniu 11.02 zadania od 5 do 6.
Ankietę ewaluacyjną wypełniają chętni.
Instrukcja logowania na platformę:
1. Wchodzimy na stronę uczen.scdn.pl
2. Wybieramy zakładkę Platforma e-learningowa
3. Logujemy się
4. Wybieramy kurs SP Siedlce, Radkowice,Korzecko
5. Klikamy w link Doradztwo edukacyjno-zawodowe
6. Rozwiązujemy zadania zgodnie z instrukcjami znajdującymi się w segregatorach, które uczniowie otrzymali podczas warsztatów.
Odbyły się już w naszej szkole warsztaty z doradztwa zawodowego pt. Moje mocny strony drogą do sukcesu na rynku pracy. Podczas warsztatów uczniowie m. in. poznali style uczenia się, tworzyli indywidualne plany działania, charakteryzowali najpopualrniejsze zawody.
Warsztaty z doradztwa edukacyjno-zawodowego MOJE MOCNE STRONY DROGĄ DO SUKCESU NA RYNKU PRACY dla uczniów biorących udział w projekcie „Kreatywny uczeń XXI wieku” odbędą się w dniu 28.01.2013r.(poniedziałek) o godz. 10.00. Zajęcia te poprowadzi Pani Elżbieta Dudek ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.