• Historia szkoły

• Szkoła Podstawowa w Radkowicach znajduje się w centrum wsi. Została założona w 1862 roku.Jej pierwszym nauczycielem był Ludwik Kanarkiewicz. Pierwotny budynek szkolny został wybudowany w 1938 roku. W czasie wojny odbywało się tajne nauczanie, które prowadzili Maria Zychowicz i Stanisław Kubiś. Budynek szkolny został wybudowany w latach 1959-1960. Uruchomienie w roku 1974 Gminnej Szkoły Zbiorczej w Chęcinach wpłynęło negatywnie na pracę szkoły. Od roku 1977/78 ośmioklasowa Szkoła Podstawowa w Radkowicach została przekształcona w czteroklasową . W 1999 roku szkoła została rozbudowana. Po reformie oświatowej stała się sześcioklasową z oddziałem zerowym. Uchwałą Rady Miejkiej w Chęcinach z dniem 01 września 2008 roku zlikwidowano Szkołę Podstawową w Radkowicach. W celu ratowania Placówki-jedynego Centrum Kultury we wsi,  założono Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Radkowice, które  stało się Organem Prowadzącym Szkołę. Na potrzeby Rodziców założono Punkt Przedszkolny ,, Nasze Dzieciaki”, który przestał funkcjonować w roku szkolnym 2014/2015 na rzecz oddziału przedszkolnego dla dzieci 2,5-letnich, 3-letnich, 4-letnich, 5-letnich i 6-letnich. Od roku szkolnego 2017/2018 jesteśmy ośmioklasową Szkołą Podstawową.