• Konkurs plastyczny „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach organizuje konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wydarzenie rozpocznie się 15 kwietnia i będzie trwało do 31 maja 2024 roku. Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, szczególnie w trakcie przebywania nad wodą.

• DZIEŃ CZEKOLADY

Gorzka, mleczna, nadziewana a może biała?
            12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole

Dzień Czekolady niekwestionowanej królowej słodyczy!

Jej smak i aromat znany jest od wieków, dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu a przede wszystkim niebiańskiej przyjemności, której nie mogą oprzeć się nawet najwytrwalsi :)

• Zajęcia z Doradztwa zawodowego i Matematyki w terenie

Klasy IV-VIII wybrały się pod opieką wychowawców w ramach lekcji wychowawczych do pobliskiego sklepu. Celem wyjścia była realizacja zajęć z doradztwa zawodowego (zawód: menager, kierownik, sprzedawca, kasjer, ochroniarz) oraz matematyki ( rabat, obniżka, podatek VAT, cena brutto, cena netto, podaż, popyt). Uczniowie w grupach mieli rozwiązać dwa zadania z matematyki. Jedno dotyczyło zrobienia zakupów zgodnie z listą oraz zapisanie jaką potrawę przygotowaliby z tych produktów. Drugim było obliczenie różnicy najwyższej oraz najniższej ceny danego produktu. Uczniowie i nauczyciele świetnie poradzili sobie z zadaniami. Następnie odbyła się pogadanka na temat zawodów, podatku VAT, rabatów oraz jak czytać paragony.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W naszej szkole odbył się Apel z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji zostały przygotowane informacje na temat tego zaburzenia jak również dzieci malowaly piękne serce. Na znak solidarności ubraliśmy się na kolor niebieski .

Wtorek 16.04.2024