• Zajęcia z dogoterapii

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się zajecia z dogoterapii dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Naszą szkołę odwiedził Pan Bartłomiej Wołczyk z cudowną Zeldą- rasy golden retriever. Podczas zajec dzieci uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psami, jak je karmić oraz jak o nie dbać. Miały, także okazję podziwiać "psie sztuczki" a także w nich aktywnie uczestniczyć. Zabawa z psem jest nie tylko formą miłego spędzania czasu, ale także pełni ważną rolę terapeutyczną i edukacyjną.
            Dziękujemy za odwiedziny "Kudłaty Anioł".

• Forum Oświaty Gminy Chęciny

W imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny serdecznie zapraszamy na „Forum Oświaty Gminy Chęciny”,
            które odbędzie się dnia 20 marca 2024 r. od godziny: 13.00 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Wydarzenie to skierowane jest do całego środowiska oświatowego:

nauczycieli, pracowników oświaty i rodziców.

• KONKURS ,,WIEM CO JEM’’

08 marca 2024 roku uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Radkowicach wzięli udział w konkursie biologiczno- chemicznym ,,Wiem co jem’’ zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Erbel – Szkoła Przyszłości” z siedzibą przy I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej. Celem było rozwijanie zainteresowań uczniów przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi, oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Podczas pierwszego etapu uczniowie rozwiązywali test dotyczący zagadnień zdrowego odżywiania, budowy układu pokarmowego oraz składu związków organicznych występujących w ciele człowieka. Troje uczniów zakwalifikowało się do 2 etapu konkursu, który polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej wybranego zagadnienia z zakresu zdrowego odżywiania.

Zachęcamy uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału
            w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM ,,PIERWSZE OZNAKI WIOSNY’’

Tematem pracy konkursowej jest przedstawienie na fotografii w formie KOLAŻU „Pierwszych oznak wiosny”. Zadaniem uczestników jest uchwycić najciekawsze momenty, przedstawiające budzącą się do życia przyrodę w najbliższej okolicy.

Wtorek 19.03.2024